Palvelupolun on kasvattaa asiakkaiden tietoja terveyttä edistävistä elintavoista, ohjeita elintapamuutoksen tekemiseen sekä koostaa omahoito-ohjelmia, hyvinvointivalmennuksia, sekä terveys-
Toimintamalli kokoaa yhteen tunnistettuja tarpeita ja kehittämiskohteita ravitsemusterapiapalveluiden osaamisen tuomiseksi perustasolle lähemmäksi asiakasta ja perusterveydenhuollon ammattilaista.<
Lasten, nuorten ja perheiden palvelujen kehittämistä Kittilässä valtakunnallisen perhekeskustoimintamallin mukaisesti, Lapin Tulevaisuuden sote-keskus -hankkeen tukemana.
Erityisen tuen tarpeessa olevien lasten, nuorten ja heidän perheidensä monialaisen tuen vahvistaminen yhteistyökoulun monialaisen asiantuntijaryhmän konsultoinnin kautta. Toiminnan laajentaminen k
Omaishoitajien emotionaaliseen tukeen kehitettävä varhaisen tuen malli järjestöyhteistyönä.
Neuvolan asiakkuussegmentointityökalun sähköistäminen koko maakunnan neuvoloiden hyödynnettäväksi Keski-Suomessa.
Soitessa on tehty selvitys heikossa ja haavoittuvassa asemassa olevien asiakas- ja potilasryhmien tilanteesta.
Pirkanmaan perhekeskuksen yhteinen tapa hyödyntää lapsivaikutusten arviointia. Yhteinen tavoite, prosessi ja arviointikysymykset lapsivaikutusten arvioinnin toteuttamiselle.
ETU-hankkeen tavoitteena on
Päihteetön raskaus, terve vastasyntynyt ja turvallinen perhe- elämä.
Yhteinen jäsennys ja tavoitetila sille, mitä systeeminen toimintamalli tarkoittaa Pirkanmaalla lastensuojelussa ja kuinka sitä toteutetaan.